JPK dla małych i mikroprzedsiębiorstw

Jednolity Plik Kontrolny (JPK) - Narzędzie do wspomagania obsługi

Mobilna aplikacja mJPK

Mobilna aplikacja mJPK jest częścią aplikacji JPKOnline, każdy Użytkownik płatnej wersji aplikacji JPKOnline, może zainstalować program mJPK na swoim smartfonie.

mJPK jest rozprowadzane poza sklepem Google, więc by ją zainstalować na telefonie należy w ustawieniach telefonu zezwolić na instalacje aplikacji poza sklepem Google Play (starsze wersje Androida) lub wyrazić zgodę podczas instalacji.

Aplikacja korzysta z uprawnień do odczytu i zapisu pamięci zewnętrznej, jest to niezbędne do tworzenia plików pdf zawierających UPO.

Pod tym linkiem można pobrać i zainstalować aplikację mJPK.

Aplikacja jest intuicyjna i prosta w obsłudze:

Do zalogowania wymaga podania danych z systemu JPKOnline.

Po zalogowaniu na ekranie telefonu pojawią się ostatnio wykonane za pomocją aplikacji JPKOnline wysyłki do systemu Ministerstwa Finansów.

Zakres dat wysyłek można dowolnie zmieniać za pomocą zakresów dat u góry ekranu. Każda z wysyłek może znajdować się w trzech stanach oznaczonych kolororami:

  • czerwonym - wysyłka nieudana, informację o wysyłce można usunąć z systemu, wysyłkę należy powtórzyć po usunięciu błędów
  • pomarańczowym - wysyłka w trakcie przetwarzania, status wysyłki można sprawdzić po naciśnięciu odpowiedniego przycisku
  • zielonym - wysyłka zakończona sukcesem, można sprawdzić lub ściągnąć UPO po nacisnięciu przycisku

Po naciśnięciu zielonego przycisku UPO, pojawi się poniższy ekran:

Za pomocą przycisku "Utwórz PDF" do folderu pobrane w telefonie zostanie zgrane UPO w formacie pdf. Przycisk "Zamknij" spowoduje powrót do listy wysyłek.

Zapraszamy do zadawania pytań: bok@jpkonline.pl